RWR80S3R15FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S3R15FRRSL
Description
RES 3.15 OHM 2W 1% WW AXIAL
Resistance :
3.15Ohms
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Length :
10.3124mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Width :
2.39mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
RWR80S3R15FRRSL
Vishay / Dale RWR80S3R15FRRSL
3.15Ohms, 2W, Wirewound,