RWR80S39R2FRS73
Mfr.Part #
RWR80S39R2FRS73
Description
RES 39.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Resistance :
39.2Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Length :
10.3124mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
2.39mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Lead Free :
Contains Lead
Diameter :
2.39mm
Datasheets
RWR80S39R2FRS73
Vishay / Dale RWR80S39R2FRS73
Through Hole 39.2Ohms, 2W, Wirewound,