RWR80S3700BSB12
Mfr.Part #
RWR80S3700BSB12
Description
RES 370 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Power Rating :
2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
370Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
10.3124mm
Width :
2.39mm
Published :
Datasheets
RWR80S3700BSB12
Vishay / Dale RWR80S3700BSB12
370Ohms, 2W, Wirewound,