RWR80S34R8FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S34R8FRBSL
Description
RES 34.8 OHM 2W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
22 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Max Power Dissipation :
2W
Resistance :
34.8Ohms
Power (Watts) :
2W
Width :
2.39mm
Supplier Device Package :
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
2W
Packaging :
Bulk
Length :
10.3124mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR80S34R8FRBSL
Vishay / Dale RWR80S34R8FRBSL
34.8Ohms, 2W, Wirewound,