RWR80S3400BSB12
Mfr.Part #
RWR80S3400BSB12
Description
RES 340 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Width :
2.39mm
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
2W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
10.3124mm
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
340Ohms
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
2W
Packaging :
Bulk
Published :
Package / Case :
Datasheets
RWR80S3400BSB12
Vishay / Dale RWR80S3400BSB12
340Ohms, 2W, Wirewound,