RWR80S3320FMRSL
Mfr.Part #
RWR80S3320FMRSL
Description
RES 332 OHM 2W 1% WW AXIAL
Width :
2.39mm
Power (Watts) :
2W
Failure Rate :
M (1%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Resistance :
332Ohms
Wirewound
Published :
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power Rating :
2W
Length :
10.3124mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR80S3320FMRSL
Vishay / Dale RWR80S3320FMRSL
332Ohms, 2W, Wirewound,