RWR80S3300FRB12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR80S3300FRB12
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 330 OHM 2W 1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Length :
10.3124mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Width :
2.39mm
Max Power Dissipation :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
330Ohms
Package / Case :
Axial
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power (Watts) :
2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Length :
38.1mm
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Power Rating :
2W
Supplier Device Package :
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Composition :
Wirewound
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Datasheets
RWR80S3300FRB12
Vishay / Dale RWR80S3300FRB12
330Ohms, 2W, Wirewound,