RWR80S32R4FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S32R4FRRSL
Description
RES 32.4 OHM 2W 1% WW AXIAL
Resistance :
32.4Ohms
Power (Watts) :
2W
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
22 Weeks
Length :
10.3124mm
Power Rating :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Military, Moisture Resistant
Published :
Max Power Dissipation :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR80S32R4FRRSL
Vishay / Dale RWR80S32R4FRRSL
32.4Ohms, 2W, Wirewound,