RWR80S3161BRBSL
Mfr.Part #
RWR80S3161BRBSL
Description
RES 3.16K OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Axial
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
10.3124mm
Packaging :
Bulk
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Resistance :
3.16kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
2W
Factory Lead Time :
24 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
2W
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR80S3161BRBSL
Vishay / Dale RWR80S3161BRBSL
3.16kOhms, 2W, Wirewound,