RWR80S30R9BRS73
Mfr.Part #
RWR80S30R9BRS73
Description
RES 30.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Length :
10.3124mm
Composition :
Wirewound
Diameter :
2.39mm
Max Operating Temperature :
250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Power (Watts) :
2W
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
2W
Published :
Supplier Device Package :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Resistance :
30.9Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.39mm
Package / Case :
Datasheets
RWR80S30R9BRS73
Vishay / Dale RWR80S30R9BRS73
Through Hole 30.9Ohms, 2W, Wirewound,