RWR80S3060BRRSL
Mfr.Part #
RWR80S3060BRRSL
Description
RES 306 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
10.3124mm
Composition :
Wirewound
Published :
Max Operating Temperature :
250°C
Package / Case :
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
2W
Power Rating :
2W
Width :
2.39mm
Resistance :
306Ohms
Datasheets
RWR80S3060BRRSL
Vishay / Dale RWR80S3060BRRSL
306Ohms, 2W, Wirewound,