RWR80S2R21FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S2R21FRBSL
Description
RES 2.21 OHM 2W 1% WW AXIAL
Length :
10.3124mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.39mm
Power Rating :
2W
Power (Watts) :
2W
Resistance :
2.21Ohms
Max Power Dissipation :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RWR80S2R21FRBSL
Vishay / Dale RWR80S2R21FRBSL
2.21Ohms, 2W, Wirewound,