RWR80S27R1DRBSL
Mfr.Part #
RWR80S27R1DRBSL
Description
RES 27.1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
27.1Ohms
Length :
10.3124mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Published :
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.39mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Packaging :
Bulk
Power Rating :
2W
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR80S27R1DRBSL
Vishay / Dale RWR80S27R1DRBSL
27.1Ohms, 2W, Wirewound,