RWR80S26R1FSS73
Mfr.Part #
RWR80S26R1FSS73
Description
RES 26.1 OHM 2W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Product Type :
Circular MIL Spec Connector
TE Connectivity
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
26.1 Ohms
Subcategory :
Circular Connectors
Tolerance :
±1%
Product Category :
Circular MIL Spec Connector
Features :
Military, Moisture Resistant
Other Names :
RWR80S26R1FSS73-MIL
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Supplier Device Package :
RoHS :
Details
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Brand :
TE Connectivity / DEUTSCH
Size / Dimension :
0.094 Dia x 0.406 L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) :
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RWR80S26R1FSS73
Vishay / Dale RWR80S26R1FSS73
26.1 Ohms, 2W, Wirewound,