RWR80S25R5FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S25R5FRRSL
Description
RES 25.5 OHM 2W 1% WW AXIAL
Length :
10.3124mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Resistance :
25.5Ohms
Factory Lead Time :
22 Weeks
Width :
2.39mm
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR80S25R5FRRSL
Vishay / Dale RWR80S25R5FRRSL
25.5Ohms, 2W, Wirewound,