RWR80S24R9FSS73
Mfr.Part #
RWR80S24R9FSS73
Description
RES 24.9 OHM 2W 1% WW AXIAL
Width :
2.39mm
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Wirewound
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Resistance :
24.9Ohms
Tolerance :
±1%
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Package / Case :
Diameter :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Length :
10.3124mm
Datasheets
RWR80S24R9FSS73
Vishay / Dale RWR80S24R9FSS73
Through Hole 24.9Ohms, 2W, Wirewound,