RWR80S2431BSB12
Mfr.Part #
RWR80S2431BSB12
Description
RES 2.43K OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Military, Moisture Resistant
Published :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Length :
10.3124mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Bulk
Resistance :
2.43kOhms
Tolerance :
±0.1%
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.39mm
Datasheets
RWR80S2431BSB12
Vishay / Dale RWR80S2431BSB12
2.43kOhms, 2W, Wirewound,