RWR80S21R6FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S21R6FRBSL
Description
RES 21.6 OHM 2W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
21.6Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
10.3124mm
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Packaging :
Bulk
Power Rating :
2W
Width :
2.39mm
Datasheets
RWR80S21R6FRBSL
Vishay / Dale RWR80S21R6FRBSL
21.6Ohms, 2W, Wirewound,