RWR80S20R5FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S20R5FRRSL
Description
RES 20.5 OHM 2W 1% WW AXIAL
Length :
10.3124mm
Resistance :
20.5Ohms
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Power Dissipation :
2W
Width :
2.39mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR80S20R5FRRSL
Vishay / Dale RWR80S20R5FRRSL
20.5Ohms, 2W, Wirewound,