RWR80S20R5FPBSL
Mfr.Part #
RWR80S20R5FPBSL
Description
RES 20.5 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
19 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Width :
2.39mm
Length :
10.3124mm
Resistance :
20.5Ohms
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
P (0.1%)
Supplier Device Package :
Datasheets
RWR80S20R5FPBSL
Vishay / Dale RWR80S20R5FPBSL
20.5Ohms, 2W, Wirewound,