RWR80S2050FMBSL
Mfr.Part #
RWR80S2050FMBSL
Description
RES 205 OHM 2W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power Rating :
2W
Resistance :
205Ohms
Length :
10.3124mm
Width :
2.39mm
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR80S2050FMBSL
Vishay / Dale RWR80S2050FMBSL
205Ohms, 2W, Wirewound,