RWR80S1R82FSRSL
Mfr.Part #
RWR80S1R82FSRSL
Description
RES 1.82 OHM 2W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Length :
10.3124mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
48 Weeks
Power Rating :
2W
Power (Watts) :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Resistance :
1.82Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR80S1R82FSRSL
Vishay / Dale RWR80S1R82FSRSL
1.82Ohms, 2W, Wirewound,