RWR80S1R82FPBSL
Mfr.Part #
RWR80S1R82FPBSL
Description
RES 1.82 OHM 2W 1% WW AXIAL
Resistance :
1.82Ohms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power (Watts) :
2W
2
Published :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Failure Rate :
P (0.1%)
Datasheets
RWR80S1R82FPBSL
Vishay / Dale RWR80S1R82FPBSL
1.82Ohms, 2W, Wirewound,