RWR80S1R69DRRSL
Mfr.Part #
RWR80S1R69DRRSL
Description
RES 1.69 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Power (Watts) :
2W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
10.3124mm
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
1.69Ohms
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR80S1R69DRRSL
Vishay / Dale RWR80S1R69DRRSL
1.69Ohms, 2W, Wirewound,