RWR80S1R60BRBSL
Mfr.Part #
RWR80S1R60BRBSL
Description
RES 1.6 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Width :
2.39mm
Resistance :
1.6Ohms
Published :
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Contains Lead
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Length :
10.3124mm
Datasheets
RWR80S1R60BRBSL
Vishay / Dale RWR80S1R60BRBSL
1.6Ohms, 2W, Wirewound,