RWR80S1R54DRRSL
Mfr.Part #
RWR80S1R54DRRSL
Description
RES 1.54 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Length :
10.3124mm
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
2W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
1.54Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
2W
Power Rating :
2W
Datasheets
RWR80S1R54DRRSL
Vishay / Dale RWR80S1R54DRRSL
1.54Ohms, 2W, Wirewound,