RWR80S1R50DRBSL
Mfr.Part #
RWR80S1R50DRBSL
Description
RES 1.5 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Length :
10.3124mm
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
48 Weeks
Power Rating :
2W
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Power Dissipation :
2W
Resistance :
1.5Ohms
Width :
2.39mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR80S1R50DRBSL
Vishay / Dale RWR80S1R50DRBSL
1.5Ohms, 2W, Wirewound,