RWR80S1960DRRSL
Mfr.Part #
RWR80S1960DRRSL
Description
RES 196 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
196Ohms
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
2W
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Length :
10.3124mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RWR80S1960DRRSL
Vishay / Dale RWR80S1960DRRSL
196Ohms, 2W, Wirewound,