RWR80S18R7BRBSL
Mfr.Part #
RWR80S18R7BRBSL
Description
RES 18.7 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
10.3124mm
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
48 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
18.7Ohms
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Published :
Width :
2.39mm
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR80S18R7BRBSL
Vishay / Dale RWR80S18R7BRBSL
18.7Ohms, 2W, Wirewound,