RWR80S1891BSB12
Mfr.Part #
RWR80S1891BSB12
Description
RES 1.89K OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Length :
10.3124mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power Rating :
2W
Resistance :
1.89kOhms
Width :
2.39mm
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
250°C
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
RWR80S1891BSB12
Vishay / Dale RWR80S1891BSB12
1.89kOhms, 2W, Wirewound,