RWR80S16R9FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S16R9FRBSL
Description
RES 16.9 OHM 2W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
16.9Ohms
Width :
2.39mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Packaging :
Bulk
Power Rating :
2W
Length :
10.3124mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR80S16R9FRBSL
Vishay / Dale RWR80S16R9FRBSL
16.9Ohms, 2W, Wirewound,