RWR80S1691FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S1691FRRSL
Description
RES 1.69K OHM 2W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
2W
Resistance :
1.69kOhms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Width :
2.39mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
10.3124mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Power Dissipation :
2W
Datasheets
RWR80S1691FRRSL
Vishay / Dale RWR80S1691FRRSL
1.69kOhms, 2W, Wirewound,