RWR80S1690FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S1690FRRSL
Description
RES 169 OHM 2W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
2W
Width :
2.39mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Length :
10.3124mm
Resistance :
169Ohms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR80S1690FRRSL
Vishay / Dale RWR80S1690FRRSL
169Ohms, 2W, Wirewound,