RWR80S1651FSB12
Mfr.Part #
RWR80S1651FSB12
Description
RES 1.65K OHM 2W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Bulk
Length :
10.31mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
2W
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
2.39mm
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
250°C
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Military, Moisture Resistant
Mount :
Through Hole
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Termination :
Resistance :
1.65kOhms
Datasheets
RWR80S1651FSB12
Vishay / Dale RWR80S1651FSB12
Through Hole 1.65kOhms, 2W, Wirewound,