RWR80S1651FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S1651FRBSL
Description
RES 1.65K OHM 2W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
2W
Power Rating :
2W
Resistance :
1.65kOhms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Published :
Length :
10.3124mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Width :
2.39mm
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR80S1651FRBSL
Vishay / Dale RWR80S1651FRBSL
1.65kOhms, 2W, Wirewound,