RWR80S1650FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S1650FRBSL
Description
RES 165 OHM 2W 1% WW AXIAL
Resistance :
165Ohms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
2W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Width :
2.39mm
Lead Length :
38.1mm
Length :
10.3124mm
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Power (Watts) :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Datasheets
RWR80S1650FRBSL
Vishay / Dale RWR80S1650FRBSL
165Ohms, 2W, Wirewound,