RWR80S15R0FSRSL
Mfr.Part #
RWR80S15R0FSRSL
Description
RES 15 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
15Ohms
Max Power Dissipation :
2W
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Published :
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Lead Length :
38.1mm
Length :
10.3124mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
2W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR80S15R0FSRSL
Vishay / Dale RWR80S15R0FSRSL
15Ohms, 2W, Wirewound,