RWR80S1581FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S1581FRBSL
Description
RES 1.58K OHM 2W 1% WW AXIAL
Length :
10.3124mm
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power (Watts) :
2W
Resistance :
1.58kOhms
Max Power Dissipation :
2W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Datasheets
RWR80S1581FRBSL
Vishay / Dale RWR80S1581FRBSL
1.58kOhms, 2W, Wirewound,