RWR80S1560DRRSL
Mfr.Part #
RWR80S1560DRRSL
Description
RES 156 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Width :
2.39mm
Max Power Dissipation :
2W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Published :
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
10.3124mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
156Ohms
Datasheets
RWR80S1560DRRSL
Vishay / Dale RWR80S1560DRRSL
156Ohms, 2W, Wirewound,