RWR80S1541FMBSL
Mfr.Part #
RWR80S1541FMBSL
Description
RES 1.54K OHM 2W 1% WW AXIAL
Width :
2.39mm
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
1.54kOhms
Tolerance :
±1%
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
10.3124mm
Max Power Dissipation :
2W
Datasheets
RWR80S1541FMBSL
Vishay / Dale RWR80S1541FMBSL
1.54kOhms, 2W, Wirewound,