RWR80S1501FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S1501FRBSL
Description
RES 1.5K OHM 2W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Width :
2.39mm
Number of Terminations :
2
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
10.3124mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Power Dissipation :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
1.5kOhms
Power (Watts) :
2W
Power Rating :
2W
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR80S1501FRBSL
Vishay / Dale RWR80S1501FRBSL
1.5kOhms, 2W, Wirewound,