RWR80S1500FSBSL
Mfr.Part #
RWR80S1500FSBSL
Description
RES 150 OHM 2W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Mount :
Through Hole
Resistance :
150Ohms
Radiation Hardening :
No
Width :
2.39mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
10.3124mm
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
2W
Diameter :
2.39mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR80S1500FSBSL
Vishay / Dale RWR80S1500FSBSL
Through Hole 150Ohms, 2W, Wirewound,