RWR80S1500DRRSL
Mfr.Part #
RWR80S1500DRRSL
Description
RES 150 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Factory Lead Time :
48 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Military, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.39mm
Power (Watts) :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Length :
10.3124mm
Resistance :
150Ohms
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Power Rating :
2W
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR80S1500DRRSL
Vishay / Dale RWR80S1500DRRSL
150Ohms, 2W, Wirewound,