RWR80S1471FMRSL
Mfr.Part #
RWR80S1471FMRSL
Description
RES 1.47K OHM 2W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
1.47kOhms
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Power (Watts) :
2W
Length :
10.3124mm
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
2W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
2.39mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Datasheets
RWR80S1471FMRSL
Vishay / Dale RWR80S1471FMRSL
1.47kOhms, 2W, Wirewound,