RWR80S12R4FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S12R4FRBSL
Description
RES 12.4 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
2W
Resistance :
12.4Ohms
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
2W
Length :
10.3124mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
2.39mm
Datasheets
RWR80S12R4FRBSL
Vishay / Dale RWR80S12R4FRBSL
12.4Ohms, 2W, Wirewound,