RWR80S1271BSB12
Mfr.Part #
RWR80S1271BSB12
Description
RES 1.27K OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Width :
2.39mm
Max Operating Temperature :
250°C
Power (Watts) :
2W
Length :
10.3124mm
Power Rating :
2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Resistance :
1.27kOhms
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Feature :
Military, Moisture Resistant
Datasheets
RWR80S1271BSB12
Vishay / Dale RWR80S1271BSB12
1.27kOhms, 2W, Wirewound,