RWR80S1211FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S1211FRRSL
Description
RES 1.21K OHM 2W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
2W
Width :
2.39mm
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Length :
10.3124mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
2W
Resistance :
1.21kOhms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Failure Rate :
R (0.01%)
Feature :
Military, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR80S1211FRRSL
Vishay / Dale RWR80S1211FRRSL
1.21kOhms, 2W, Wirewound,