RWR80S10R2FSB12
Mfr.Part #
RWR80S10R2FSB12
Description
RES 10.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Composition :
Wirewound
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.39mm
Length :
10.3124mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
2W
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Resistance :
10.2Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
2W
Published :
Supplier Device Package :
Diameter :
2.39mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR80S10R2FSB12
Vishay / Dale RWR80S10R2FSB12
Through Hole 10.2Ohms, 2W, Wirewound,