RWR80S10R0BRBSL
Mfr.Part #
RWR80S10R0BRBSL
Description
RES 10 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
10Ohms
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Military, Moisture Resistant
Power (Watts) :
2W
Width :
2.39mm
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Published :
Package / Case :
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Power Dissipation :
2W
Max Operating Temperature :
250°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
10.3124mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RWR80S10R0BRBSL
Vishay / Dale RWR80S10R0BRBSL
10Ohms, 2W, Wirewound,