RWR80S1070FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S1070FRBSL
Description
RES 107 OHM 2W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
19 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
2W
Power Rating :
2W
Feature :
Military, Moisture Resistant
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Packaging :
Bulk
Resistance :
107Ohms
Length :
10.3124mm
Datasheets
RWR80S1070FRBSL
Vishay / Dale RWR80S1070FRBSL
107Ohms, 2W, Wirewound,